autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Grūtniecības kalkulators: interneta rīks topošajiem vecākiem

Mazuļa gaidības ir tas laiks, kad stereotipiem ir taisnība – tas patiešām ir pārsteigumu periods, taču viena lieta gan vienmēr ir skaidra – grūtniecība turpinās deviņus mēnešus. Šis zināšanas ir labs atspēriena punkts citiem aprēķiniem, piemēram, grūtniecības nedēļām un iespējamam dzemdību datumam. Grūtniecēm un viņu partneriem var būt noderīgs īpašais grūtniecības kalkulators – interneta instruments pēc iespējas precīzākiem aprēķiniem pat tādā neparedzamā lietā kā dzemdības. Lasi vairāk par kalkulatora izmantošanu šajā rakstā!

Atsvaidzini zināšanas par grūtniecību!

Katram gadījumam atgādinām, ka sievietei grūtniecība iedalās trīs trimestros, katrs no kuriem turpinās 13 nedēļas. Otrā trimestra sākums ir 15. nedēļa, trešā – 29. nedēļa. Dzemdības parasti notiek 40. grūtniecības nedēļā, taču tas ir ideālais gadījums – ārsti ir vienisprāt, ka arī dzemdības nedaudz pirms vai drusku pēc 40. grūtniecības nedēļas ir pilnīgi normālas. Un tagad, paturot galvā šo pamatinformāciju, ķersimies klāt detalizētākiem aprēķiniem.
Aprēķini grūtniecēm: kas jāizdara vispirms?

Grūtniecības laikā ir svarīgi precīzi zināt vismaz divas lietas – savu tekošo grūtniecības nedēļu un dzemdību datumu. Aplamais ceļš ir rēķināt deviņus mēnešus no tās dienas, kad Tu uzzini par grūtniecību, jo šādā aprēķinā netiek iekļautas grūtniecības pirmās nedēļas. Pareizs grūtniecības kalendārs veic atskaiti nevis no priecīgās ziņas saņemšanas, bet no pēdējo mēnešreižu dienas. Lūk, kā grūtniecības kalkulators veic aprēķinus:

● ieraksti kalkulatorā tikai vienu datumu – pēdējo mēnešreižu pirmo dienu;
● grūtniecības kalkulators aprēķinās aptuvenu ieņemšanas datumu, grūtniecības nedēļu un iespējamu dzemdību datumu, izmantojot formulu pirmā pēdējās menstruācijas diena mīnuss 3 mēneši pluss 7 dienas.

Veicot aprēķinus ar kalkulatora palīdzību, jāņem vērā, ka visprecīzākais ir grūtniecības nedēļas aprēķins, ko vēlāk var apstiprināt vai koriģēt arī ārsts. Dzemdību datuma noteikšana ir samērā precīza, taču elektroniskais aprēķins nevar ņemt vērā konkrētas sievietes organisma īpatnības, tāpēc grūtniecības kalendārs vienkārši aprēķina dzemdību datumu 40. grūtniecības nedēļā.

Visneprecīzākais ir ieņemšanas datuma aprēķins, un ikviens kalkulators parāda to nosacīti – tieši šīs neprecizitātes dēļ kalkulators var kļūdīties arī dzemdību datuma aprēķinos, jo elektroniskais aprēķins var iekļaut grūtniecības nedēļās arī to periodu, kad sieviete vēl nebija stāvoklī.

Ja grūtniecības nedēļas kalkulators nesniedz 100% precīzus rezultātus, vai to vispār vērts izmantot? Raksta noslēgumā parunāsim par kalkulatora priekšrocībām!

3 iemesli, kāpēc grūtniecības kalendārs Tev noderēs

Ikvienu grūtniecību apstiprina ārsts, un izmeklējumi, piemēram, USG un asins analīzes, palīdz visprecīzāk noteikt grūtniecības termiņu. Taču grūtniecības kalkulators arī ir labs palīgs sievietēm un viņu partneriem, jo ļauj visātrākajā veidā noskaidrot svarīgāko informāciju par mazuļa attīstību un piedzimšanu. Grūtniecības kalkulators palīdz:

● nomierināt nervus un atgūt kontroles sajūtu par savu dzīvi: ja Tu uzreiz pēc grūtniecības testa veikšanas vari aprēķināt dzemdību datumu, tas palīdz justies drošāk, vai ne?

● plānot grūtniecības norisi. Protams, dabiskie procesi norisinās neatkarīgi no kalkulatora aprēķiniem, taču grūtnieces parasti turpina strādāt, atpūsties un izklaidēties, tāpēc ikdienas aktivitāšu plānošanai ir lietderīgi uzzināt otrā un trešā trimestra termiņus;

● iepazīties ar embrija attīstību. Kalkulatorā var būt iekļauta informācija par katru grūtniecības nedēļu, un augļa un sievietes organismā notiekošajiem procesiem.

Ar grūtniecību saistītos aprēķinus jāveic īpaši uzmanīgi, jo no kļūdām un neprecizitātēm var būt atkarīga topošās māmiņas un mazuļa veselība un labsajūta. Izmanto operatīvos un vienmēr precīzos interneta kalkulators Aprēķins.lv platformā – tur Tevi sagaida ne tikai grūtniecības kalkulators, bet arī daudzi citi ikdienā noderīgie kalkulatori!

Pievienot komentāru