autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Virtuālā realitāte: jauns izklaides veids drosmīgajiem

Diez vai var atrast cilvēku, kurš bērnībā nebija sapņojis par superspējām. Kuram gan nav gribējies lidot, ceļot laikā, cīnīties ar fantastiskajiem zvēriem? Mūsdienu pieaugušajiem tas ir pieejams, ja ne īstajā dzīvē, tad vismaz virtuālajā realitātē. Virtuālā realitāte ir jaunākā tehnoloģija, kas piedāvā vēl aizraujošāku un iekļaujošāku izklaidi nekā 3D – tā ir mākslīgi radīta pasaule, kur cilvēks ne tikai redz, bet arī izjūt visu notiekošo, var fiziski ietekmēt objektus un pārkāpt reālās fiziskās pasaules robežas.

Vai arī Tu vēlies izmēģināt kaut ko līdz šim nepieredzētu? Tad šis raksts ir domāts tieši Tev – lasi tālāk un uzzini, kā spert pirmos soļus virtuālajā realitātē un veiksmīgi atgriezties atpakaļ!

Kas ir virtuālā realitāte?

Virtuālā realitāte jeb virtual reality jau pietiekami ilgu laiku tiek aktīvi izmantota ķirurgu un pilotu apmācībā, jo šī tehnoloģija sniedz iespēju pilnībā iegremdēties darbā. Tas ir jaunākais un pilnvērtīgākais trenažieris, kas palīdz iemācīties orientēties telpā, kas radikāli atšķiras no ikdienas apkārtnes. Taču pēdējos gados virtuālās realitātes robežas ir paplašinājušas – tagad tā ir ne tikai šauram profesionāļu lokam domātā tehnoloģija, bet aktīvi augoša izklaides nozare.

Pateicoties virtuālajai realitātei, mūsdienu cilvēks var ieraudzīt dinozaurus, doties attālā nākotnē, iepazīt eksotiskās zemes un kļūt par šausmu stāsta varoni. Un tas viss simt reizes intensīvāk nekā skatoties filmu kinoteātrī – virtuālā realitāte nodrošina pilnu iegrimšanu, un skatītājs tiek pārnests citā laikmetā vai pat citā galaktikā. Tu jau droši vien domā, ka šādai pieredzei nepieciešama ļoti dārga un smaga tehnika? Nebūt ne, viss, kas vajadzīgs – virtuālās realitātes brilles (pazīstamas arī ar nosaukumu VR Headset), dators vai jaudīgs viedtālrunis un VR videosaturs: filmas vai spēles. Tu vari iegādāties pilnu VR komplektu mājas lietošanai vai doties uz specializētu spēļu salonu. Turpini lasīt, lai uzzinātu, kāds variants ir ērtāks un izdevīgāks!

Vēlies izmēģināt? Uzzini, kā tas izdarāms!

Virtuālā realitāte Latvijā ir ienākusi pirms dažiem gadiem. Pašlaik virtuālās realitātes spēļu telpas ir atvērtas Rīgā, bet iegādāties nepieciešamo aprīkojumu var gan spēļu salonos lielākajās Latvijas pilsētās, gan pašmāju un ārzemju interneta veikalos.

3 iemesli doties uz VR spēļu salonu

Savus pirmos soļus virtuālās realitātes pasaulē ieteicams spert specializētā spēļu istabā. Virtuālā realitāte sagādā iepriekš nepieredzētas sajūtas, tāpēc, drošības labad, labāk sākt iepazīt šo izklaidi zinošo speciālistu uzraudzībā. Lūk, daži ieguvumi, ko Tev sniegs virtuālās realitātes spēļu salons:

  • plašs spēļu klāsts – izvēlies interesantāko spēli vai paļaujies uz salona darbinieku rekomendācijām. Pašlaik labākās virtuālās realitātes spēles ražo pazīstams zīmols PlayStation;
  • ierobežots spēles laiks – jā, Tu visu izlasīji pareizi, ierobežots spēles laiks (parasti 1 stunda) ir priekšrocība, nevis trūkums. Spēlētājiem, kuri sākuši iepazīt virtuālo realitāti mājas apstākļos, var rasties psiholoģiskas grūtības pārtraukt spēli, bet pavadīt virtuālajā realitātē vairāk par 2 stundām nav ieteicams;
  • iespēja iepazīt virtuālo realitāti draugu kompānijā. Spēļu istabās parasti var ienest uzkodas un dzērienus, tās ir aprīkotas ar papildu atrakcijām – galda hokeju, pingpongu u.c.
  • Izīrējot istabu uz vairākām stundām, Tu un Tavi draugi varēsiet gan izmēģināt virtuālo realitāti, gan atpūsties un uzspēlēt tradicionālākas spēles.

Daži spēļu saloni piedāvā arī izbraukuma sesijas, tāpēc virtuālajā realitātē var iegremdēties arī savās mājās vai ballītē. Bet, ja Tu jau esi pieredzējis virtuālās realitātes lietotājs, noteikti esi aizdomājies par sava VR aprīkojuma iegādi. Vai tas ir tā vērts? Uzzini raksta turpinājumā!

Virtuālā realitāte Tavas mājas komfortā

Protams, spēlēt VR spēles un skatīties filmas ir ērtāk savā istabā. Mājās ienākt virtuālajā realitātē var jebkurā brīdī, turklāt nav jāmaksā par stundām. Vai tie ir pietiekami stipri argumenti par labu savas VR tehnikas iegādei? Tas ir atkarīgs no tā, cik bieži Tu vēlies spēlēt, un cik daudz naudas esi gatavs ieguldīt. Tieši tāpēc vispirms ieteicams doties uz VR spēļu salonu, lai par salīdzinoši nelielu summu noskaidrotu, vai virtuālā realitāte ir tas, kam Tu esi gatavs tērēt savu laiku un naudu.

Pārbaudi, vai VR ir Tev piemērota!

Nozīme ir arī Tavam veselības stāvoklim – ja Tev ir nosliece uz galvassāpēm, reiboņiem, sliktu dūšu, ir problēmas ar vestibulāro aparātu vai sirdsdarbību, virtuālās realitātes apmeklējumu labāk atstāt retām spēļu salona vizītēm. Bet, ja aprakstītās problēmas uz Tevi neattiecas, un Tu esi gatavs ieguldīt VR komplekta iegādē savu naudu, lasi tālāk un uzzini, cik liela summa tam ir vajadzīga!

Cik tas viss maksā?

Virtuālās realitātes brilles un PS4 spēles nav nesasniedzami dārgas, taču nav arī lētas. Vidējā spēles cena ir 30 – 40 eiro, savukārt briļļu cenu diapazons ir ļoti plašs. Ekonomiskāko modeli var iegādāties pat par 5 – 10 eiro, taču vislētākās VR brilles var izraisīt reibuma sajūtu un sliktu dūšu. Patiešām labas virtuālās realitātes brilles izmaksā 60 – 100 eiro un vairāk.

Jaudīgāko ierīču, piemēram, HTC Vive un DJI Goggles Immersive, cena tuvojas tūkstotim eiro, taču ieguldītā nauda atmaksājas, pateicoties lieliskai briļļu kvalitātei un tehnoloģiskām iespējām. Piemēram, HTC Vive aplikācijas Tilt Brush palīdz radīt 3D zīmējumus, padarot lietotāju par aktīvu virtuālās realitātes veidotāju, nevis skatītāju. Dārgākās brilles nodrošina stabilāku bildi un novērš reiboņus un sliktu dūšu, tāpēc labas VR brilles ir savas cenas vērti.

Ja Tu vēlies iegādāties kvalitatīvu VR aprīkojumu, rēķinies ar to, ka brillēm un spēlēm būs nepieciešami vismaz pāris simti eiro. Bet, ja Tevi vilina vēl nebijušas izklaides iespējas, vajadzīgā summa tuvosies tūkstotim. Ja Tev ir regulāri un pietiekami lieli ienākumi, šādu summu var sakrāt dažu mēnešu laikā, bet ko darīt, ja līdzekļu kārotam pirkumam tomēr pietrūkst? Uzzini raksta noslēgumā!

Papildu finanšu iespējas online



Ja Tev ir nepieciešama salīdzinoši neliela summa, pievērs uzmanību īstermiņa kredītiem. Pazīstami kā ātrie kredīti, īstermiņa aizdevumi sniedz iespēju aizņemties uz laiku līdz 30 dienām. Ja Tavs ienākumu līmenis ļauj atmaksāt kredītu jau no nākamās algas, ātrais kredīts var būt Tev noderīgs. Visi ātrie kredīti internetā ir apkopoti kredītu salīdzināšanas platformā Netcredit.lv. Mazāk nekā minūtes laikā Tu vari atrast, kur pieejams aizdevums:

  • bez komisijas un procentiem;
  • no 20 gadiem;
  • ar sliktu kredītvēsturi u.tml.

Papildus kredītu salīdzināšanas tabulai, Netcredit.lv atradīsi kreditoru profilus, aizņēmēju pieredzes stāstus un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem. Turpat ir pieejama informācijas arī par citiem nebanku kredītu veidiem. Izmantojot Netcredit.lv, Tu ietaupīsi savu laiku un ātri uzzināsi, kur var aizņemties VR komplekta iegādei ar izdevīgākajiem nosacījumiem.

Piesātinātajā moderno tehnoloģiju pasaulē virtuālā realitāte izceļas ar patiešām nestandarta pieeju. Iepazīsti to pats un iesaki saviem draugiem, bet nepieciešamības gadījumā meklē finanšu palīdzību Netcredit.lv!

Pievienot komentāru