autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kredītpiedāvājumu salīdzināšana

Ārkārtas situācijas spiež vērsties pie ārējā finansējuma. Un visbiežāk palīgā nāk patēriņa kredīti – https://lkcentrs.lv/visi-krediti/ . Tie tiek uzskatīti par labāko ātras naudas atrašanas instrumentu, bet tikai tiem, kas vēl nav iepazinušies ar kredītlīniju. Kredītlīnija – tas nav jauns produkts, kaut arī nav īpaši populārs mērķauditorijas vidū. Tomēr kredītlīnijai ir visas pozitīvās patēriņa kreditēšanas iezīmes un vēl virkne īpašību, par kurām aizņēmēji pat nenojauš. Apskatīsim sīkāk, kas tās par īpašībām un kādas ir kredītlīnijas izmantošanas īpatnības.

Kredītlīnija jeb jūsu finansiālais plecs

Kredītlīnija – tas ir viens no banku un nebanku finansējuma veidiem, kas paredz konkrētu naudas līdzekļu rezervi. Šādu rezervi jūs varēsiet izmantot jebkurā laikā un tērēt no kredītlīnijas tikai daļu naudas vai pilnu summu. Ar kredītlīniju aizņēmējs pats izlemj, kad un cik naudas viņš aizņemsies no bankas.

Kredītlīnija neuzliek klientam pienākumu veikt papildus izdevumus: tās esamība vai konta apkalpošana bankā parasti netiek apmaksāta. Savam lietotājam kredītlīnija kļuvusi par zināmu finansiālās drošības spilvenu, kas pieejams pēc nepieciešamības.

Salīdzinot ar patēriņa kredītu, kredītlīnijai ir vēl viena būtiska atšķirība: pēc tam, kad izmantotā nauda tiek atgriezta kredītlīnijas kopējā summā, aizņēmējs to atkal var izmantot. Turklāt nav svarīgi, cik pilnvērtīgi jūs dzēsīsiet kredītlīniju – jūs varēsiet to atkārtoti izmantot tai apmērā, kādā atmaksājāt. Kredīta gadījumā, lai izmantotu nākamo naudas summu, jums būs atkal jāiesniedz kredīta pieteikums, ar kredītlīniju tas nav jādara. Vienkārši atgrieziet piešķirto summu un izmantojiet to vēlreiz un vēlreiz.

Kādiem projektiem kredītlīnija ir optimāli piemērota?

Kredītlīnija ir īpaši populāra, realizējot projektus ar nenoteiktu cenu. Citiem vārdiem sakot, kopējā gaidāmo izdevumu summa nav aprēķināta, jo to izdarīt nav iespējams. Piemēram, kredītlīnija ir ideāls instruments remontdarbu apmaksai: pilnu remonta cenu nespēs aprēķināt pat profesionāli speciālisti, bet jums būs nepieciešamā naudas rezerve, kas ļaus veikt darbus, ievērojot noteikto grafiku.

Patēriņa kredīta gadījumā jums ir jāorientējas aptuvenajā remonta cenā un jānoformē patēriņa kredīts atbilstoši konkrētajai summai. Bet, ja plāni un realitāte atšķiras, piemēram, remonta kopējā summa ir nevis 6000 eiro, bet 7000, tad jums ir jānoformē vēl viens patēriņa kredīts 1000 eiro vērtībā. Ar kredītlīniju tā nemēdz būt – jūs noformējat maksimāli iespējamo limitu un tērējat to pēc nepieciešamības. Realitātē šajā gadījumā varēja noformēt kredītlīniju ar summu 10 000 eiro: 7000 jūs iztērējāt remontam, bet 3000 eiro veic finansiālā spilvena funkciju. Nauda, kas vienkārši atrodas kredītlīnijas kontā, netiek aplikta ar procentu likmi vai citām komisijas maksām.

Kredītlīnija ir ideāli piemērota aizņēmējiem, kam nav savu uzkrājumu. Ar kredītlīniju iespējams pilnībā cerēt uz šo rezervi.

Kredītlīnijas un patēriņa kredīta salīdzinājums

Šiem diviem finanšu produktiem ir būtiskas atšķirības aizņēmējiem. Patēriņa kredīts piemērots tiem, kas ir precīzi pārliecināti par izdevumu summu, piemēram, ja esat nolēmis iegādāties auto vai savu māju (īpašuma cena ir noteikta un zināma). Ar patēriņa kredītu vai kredītu pret ķīlu iespējams noformēt daudz lielāku finansējuma summu, bet vienreizēju! Kredītlīnija dod iespēju segt izdevumus pakāpeniski, kaut arī tie nebūs pārāk lieli, bet tērēt naudu iespējams atbilstoši jūsu izdevumu plānam un maksāt procentu likmi tikai par līdzekļu izmantošanu.

Kopējos vilcienos par kredītlīniju var teikt, ka tas ir maksimāli “elastīgs” finanšu produkts, kurš ļauj ekonomēt laiku, kas nepieciešams kārtējā patēriņa kredīta pieteikuma iesniegšanai.

Parastam klientam, kas bankā saņem naudu, pirmo reizi būs grūti atšķirt kredītlīniju no patēriņa kredīta, bet, ja viņš pievērsīs uzmanību niansēm, atšķirība būs samērā jūtama:

1. Kredītlīnijā aizņēmējs var patstāvīgi noteikt naudas izmantošanas limitu un atmaksas termiņu. Kreditors piedāvā maksimālo kredītlīnijas summu, jums atiek tikai noteikt, vai jums būs piemērots šāds limits jeb summu var samazināt. Par neizmantoto naudu jums nenāksies maksāt ne kapeikas.
2. Kredītlīnijas procentu likme ir daudz mazāka nekā patēriņa kredītam un tā tiek aprēķināta tikai tai summai, kuru jūs iztērējāt.
3. Patēriņa kredīts salīdzinājumā ar kredītlīniju tiek izmantots konkrētiem mērķiem, tāpēc visa aizdevuma summa tiek noņemta uzreiz un pilnībā. Patēriņa kredīta procentu likme ir daudz augstāka nekā kredītlīnijai.

Kredītlīniju visbiežāk izmanto, kad finanšu palīdzība nav akūti nepieciešama, bet jūs zināt, ka tuvākajā laikā jums būs jāveic maksājums, kuram nesanāks atlikt naudu no saviem līdzekļiem.

Kā noformēt kredītlīniju

Noformēt kredītlīniju ir tikpat vienkārši kā patēriņa kredītu: iespējams pat online režīmā. Pēc tam, kad kreditors saņems pieteikumu, viņš izanalizēs visus jūsu datus un paziņos jums pieejamo kredītlimitu. Šī summa nereti līdzinās vairākām aizņēmēja darba algām, bet mēdz būt arī fiksēta: kredītlimita piešķiršanas shēmu nosaka pats kreditors.

Daudzi šādu pakalpojumu lietotāji bieži izmanto speciālu platformu palīdzību, kas ļauj nosūtīt pieteikumu vienlaicīgi daudzām kredītorganizācijām. Šīs platformas darbojas online režīmā, tāpēc ir ļoti ērtas. Viena no šādām platformām – Latvijas Kredītu Centrs jau 15-20 minūtes pēc jūsu pieteikuma saņemšanas palīdzēs iepazīties ar apstiprināto kredīta pieteikumu sarakstu ar jums individuāli izstrādātiem noteikumiem. Šie servisi patiešām ieekonomēs jūsu naudu, piedāvājot visveiksmīgāko finansēšanas variantu. Tādā veidā aizņēmējs saņems maksimāli izdevīgu finansējumu, bet kreditors – jaunus klientus.

Publicitātes materiāls

Pievienot komentāru