autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Planšetdators un pārnēsājamais dators vienā – paši labākie hibrīddatori

Stacionāros datorus uzsākot mainīt pret pārnēsājamiem datoriem bija redzams, ka tehnoloģisko progresu turpināt vairs nav iespējams – jo nav kur. Vēlāk, pienākot viedo telefonu popularitātes viļņiem, tirgum tika piedāvātas planšetes, kas diemžēl savas funkcionalitātes dēļ arī nespēja pārspēt pārnēsājamos datorus. Taču te vēl nav beigas. Datortehnikas ražotāji nekavējoties saprata, kur ir datoru nākotne. Hibrīdi, tā sauktie „divi vienā” vai „2 in 1” datori – planšetdators un pārnēsājamais dators vienā. Protams, tiem kuri ir iecienījuši spēlēt datorspēles, tādu datoru jaudīgums nav pietiekams, un tas visticamāk ir galvenais iemesls, kura dēļ līdz šim nav izzuduši stacionārie datori. Taču izmantojot datoru personiskām vai darba vajadzībām, hibrīddators var būt lieliska izvēle.

Ar ko atšķiras hibrīddatori?

Tiem, kuriem nav nācies saskarties ar šo tehnoloģijas inovāciju, var rasties milzum daudz jautājumu, kas ir hibrīddatori. Tas ir pārnēsājamais dators ar skārienjūtīgu ekrānu, kuru ātri var transformēt uz vienkāršu planšetdatoru. Daži no modeļiem ļauj to izdarīt pagriežot ekrānu, citiem ir nepieciešams ekrānu „atvienot” no klaviatūras. Tāda tipa datori parasti ir ļoti viegli un kompakti, tāpēc ir ļoti ērti tiem, kuriem nākas strādāt arī ceļojot. Protams, šobrīd šie datori ir dārgāki par parastajiem pārnēsājamiem datoriem, taču skatoties nākotnē, tas būs patiešām pārsteidzošs pirkums. Hibrīddatora cena svārstās no 300 līdz 3000 ASV dolāriem, tāpēc pirms tādas pietiekami lielas naudas summas izdošanas, vajadzētu labi izanalizēt šo datoru tirgu un zināt, ko pirkt. Tādēļ portāls „TechRadar” piedāvā saviem lasītājiem 10, pēc viņu domām, labākos hibrīddatoru modeļus un aicina iepazīties ne tikai ar to priekšrocībām, bet arī ar trūkumiem.

1. HP Spectre x 360 – plāns, viegls un skaists.

Galvenās priekšrocības: gana plāns un stilīgs, ērti lietojama klaviatūra.
Trūkumi: nav SD karšu lasītāja, īpaši plāns datora paliktnis.
Šim datoram ir arī 4 skandas, kas nodrošina lietotāju ar visaptverošu skaņu. X360 modeļa dators izceļas arī ar lielisku baterijas ietilpību, kas ļauj datoru vai planšetdatoru bez vada izmantot vairāk nekā 8 stundas.

2. Microsoft Surface Book i7 – vecs dizains, taču jaunas īpašības.
Galvenās priekšrocības: lieliska grafika un ļoti ilgi strādājoša baterija.
Trūkumi: pietiekami liela cena par mazas iekšējās atmiņas un operatīvās ietilpības datoru.
Tas nav pirmais „Surface Book” sērijas izstrādājums. Taču pēdējam ir par 30 procentiem labāka grafika, nekā to priekštečiem. Baterijas darbības laiks – pat 9 stundas 16 minūtes. Galvenais trūkums, t. i., iekšējās atmiņas trūkums, ko ir iespējams ātri atrisināt, izmantojot papildus SSD atmiņas karti.

3. Samsung Notebook 7 Spin – universāls un jaudīgs modelis.
Galvenās priekšrocības: lieliska vērtība, HDR ekrāns.
Trūkumi – liels svars un nepilnīga grafika. Runājot par šī datora izskatu, tas nepiekāpjas „MacBook” datoriem, taču ir uz pusi lētāks.
Tiem, kuri meklē ideālas cenas un kvalitātes attiecību, šī „Notebook 7 Spin” modeļa iegādi patiešām ir vērts apdomāt.

4. Microsoft Surface Book – pirmais „Windows 10” hibrīddators.
Galvenās priekšrocības: futūristisks dizains un spraugas starp ekrānu un klaviatūru neesamība.
Trūkumi: slikts baterijas darbības laiks, visu laiku veicami sistēmas atjauninājumi.
Šis „Microsoft Surface Book” dators tika piedāvāts jau 2015. gadā un bija viens no pirmajiem hibrīddatoriem, kas parādījās tirgū. Šodien, pēc diviem gadiem, tas vēl aizvien ir viens no labākajiem „divi vienā” modeļiem, kurus var iegādāties. Tā ir viena no jaudīgākajām un plānākajām iekārtām, kas atbalsta „Windows 10” operētājsistēmu.

5. Asus ZenBook Flip UX360 – hibrīddators, kas neatgādina planšetdatoru.
Galvenās priekšrocības: visu dienu strādājoša baterija, ērta klaviatūra.
Trūkumi: ekrāna lokanība negatīvi iedarbojas uz korpusa stingrību, ekrāns stipri atspīd.
Iepriekšējais „Asus” modelis, „ZenBook Flip UX305” bija nedaudz lētāks „MacBook Air” prototips. Šoreiz tika nolemts pārcelt hibrīddatoru uz pavisam jaunu līmeni un apgādāt to ar to, kas visbiežāk trūkst planšetdatoriem. Šajā datorā iesējams atrast visus iespējamos USB savienojumus (no USB-A līdz USB-C), „micro HDMI”, „micro SD” karšu lasītāju. Un, kaut arī tā ir viena no plānākajām iekārtām, tai ir pietiekami liels svars.

6. HP Spectre x360 15
Galvenās priekšrocības: lieliska klaviatūra, iespaidīgs dizains.
Trūkumi: slikts baterijas darbības laiks, peles taustiņš ķeras, rakstot uz klaviatūras.
Viens no galvenajiem ekskluzivitātes rādītājiem – spīdīgā zelta virsma izskatās patiesi ekskluzīvi, bet 15 collu ekrāns ļauj datoru izmantot visur un vienmēr.

7. Dell Inspiron 13 7000 2-in-1
Galvenās priekšrocības: lieliska baterija, labas kvalitātes skārienjūtīgs ekrāns.
Trūkumi: papildus savienojumu trūkums un slikta skaņa.
Izmantojot datoru tikai darbam – tā ir patiesi lieliska izvēle. 13 collu ekrāns ļaus pietiekami brīvi izmantot gan pārnēsājamo datoru, gan planšetdatoru.

8. Lenovo Yoga 910
Galvenās priekšrocības: liels ekrāns un lieliskas skandas.
Trūkumi: ātri uzskarts un ir pietiekami slikta baterija.
Baterija, kas strādā tikai 4,5 stundas, šo hibrīddatoru padara nedaudz sliktāku. Šī modeļa dators ir viens no nedaudzajiem, kam vēl aizvien ir klasiskais USB savienojums, tāpēc tas vēl aizvien ir funkcionāls.

9. Lenovo Yoga 900S
Galvenās priekšrocības: lielisks baterijas darbības laiks, pārsteidzošs dizains.
Trūkumi – vāja klaviatūra un patiesi sliktākais oficiāli norādītais raksturojums.
Savā cenu kategorijā „Lenovo Yoga 900S” vēl aizvien ir viena no labākajām izvēlēm.

10. HP Elite x2 1012 G1
Galvenās priekšrocības: lieliski strādājošs peles taustiņš, gana spilgts ekrāns.
Trūkumi – slikts baterijas darbības laiks.
HP, ražodami planšetdatorus, veic 12 etapu stresa testu. Šī modeļa hibrīddators atbilst visām prasībām, tāpēc nevilsieties to iegādājoties.

Visticamāk, ka datoru ražotāji neapstāsies jaunu risinājumu meklējumos un tuvākajā laikā piedāvās datorus, kas būs vēl inovatīvāki. Bet līdz tam atliek izmēģināt hibrīddatorus un novērtēt to priekšrocības.

Pievienot komentāru